Producenci

Informacje

Najczęściej kupowane

                  Tonery do drukarek - co to jest?

Kupując materiały eksploatacyjne do drukarek kierujemy się przede wszystkim cena. Można je nabyć  na kilka sposobów. W sklepie stacjonarnym czy tez zamówić przez internet.  Tylko czy wiemy co tak naprawdę kupujemy?  Sprawdźmy! toner logo allebiuro.pl

"Rentgen" tonera - czyli co w środku piszczy?

Zacznijmy może od ustalenia co to tak naprawdę jest toner. Przyjęliśmy nazywać "tonerem" każdy wkład do drukarki laserowej jednak nie do końca jest to poprawna forma  ;)

Tak się po prostu już utarło. Precyzując toner - jest to proszek, który wypełnia laserowy kartridż. Składa się z drobin żywicy, pigmentu oraz żelaza.

Drobinki, które wchodzą w skład tonera są naprawdę bardzo małe wręcz mikroskopijnych rozmiarów. Światło lasera z łatwością wbija je w papier. W tej formię są całkowicie nie szkodliwe lecz należy pamiętać o utylizacji zużytych wkładów drobinki mogą zanieczyścić środowisko a tego raczej nie chcemy.

Tonery do drukarek - co warto o nich wiedzieć

Zarówno drukarki laserowe jak i same wkłady są dużo bardziej trwałe, wydajniejsze i tańsze w eksploatacji niż w przypadku drukowania atramentem. Na rynku dostępnych jest dużo zamienników na #Allebiuro również posiadamy bogatą ofertę zamienników tonerów, a ich koszty są zdecydowanie niższe ni oryginalnych.

laser wymaga mniej czynności konserwacyjnych i jest łatwiejszy w serwisowaniu, a wydruki są bardziej wyraziste i  odporne na czynniki zewnętrzne.

 Toner nie zasycha!

Wiadomo, że największym problemem drukarek atramentowych jest zasychanie tuszów. Z tonerem nie ma takich problemów, nigdy nie zaschnie i nie pozostawia plam. Nawet długo nieużywana drukarka laserowa będzie działać bez zarzutu. W przeciwieństwie do drukarek atramentowych.

 

Regeneracja Tonera 

Jak w tytule pusty toner  można regenerować a czasem nawet sprzedać.

Po przez wyczyszczenie, wymianie zużytych części i napełnienie dedykowaną zasypką możemy dalej drukować. Naszym zdaniem nie zawsze się to opłaca tonery zamienniki mają teraz bardzo korzystne ceny przy zachowaniu wysokiej jakości ;)

Toner zamiennik - szkodzi czy nie szkodzi?

Na koniec obalimy mit który mówi, że używanie tonerów zamienników szkodzi drukarce. tak naprawdę nie szkodzi, a nawet idąc tym tropem nie tracimy gwarancji. 

Na mocy regulacji prawnych obowiązujących na terenie Unii Europejskiej, autoryzowane serwisy nie mają żadnych podstaw ku anulowaniu gwarancji i odmowy naprawy z powodu stosowania tonerów zamienników.

Podstawę prawną chroniącą użytkownika stanowi Dyrektywa Rady 93/13/EWG z dnia 5 kwietnia 1993 r. w sprawie nieuczciwych warunków w umowach konsumenckich.

Oczywiście wiadome jest, że każdy serwis drukarek będzie się upierał przy tym co jest napisane w karcie gwarancyjnej. Dlatego nie łatwe jest dochodzenie swoich praw w serwisie. Z prośbą o pomoc możemy zwrócić się do Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów. On udzieli nam odpowiedniego wsparcia.

Jeżeli szukasz dobrej jakości  tonerów do drukarek w konkurencyjnych cenach zapraszamy do zakupów w naszym sklepie allebiuro.pl

Sprawdź też